Exkluzivně: Vyzpovídali jsme pro Vás Zorku Hejdovou

Krásná blonďatá modrooká moderátorka letošní Super Star, Snídaně s Novou, ale také Evropy 2 má slušně našlápnuto na hvězdnou kariéru. Nedalo nám to a trochu jsme ji vyzpovídali.

Zorko, jste známá jak z televize tak z rádia, kde Vás to baví nejvíc?
Nedá se říci, kde mě to baví nejvíc. Práce v rádiu je naprosto odlišná od práce v televizi. Stejně tak moderování pořadu Snídaně s Novou je naprosto odlišné od moderace show, jako je SuperStar.  Všechno co dělám, mě baví, miluji svou práci a to se málokomu poštěstí.

Jak jste se vůbec dostala k moderování?
Vlastně úplnou náhodou, přes brigádu v rádiu.

Když tak nad tím přemýšlím, vždycky jsem byla ve správnou dobu na správném místě. Asi tomu osud tak chtěl…

A s kým se Vám nejlíp pracuje?
Po celou dobu, co moderuji, jsem se setkala se spoustou zajímavých osobností a s opravdovými profesionály ve svém oboru. Co se týče mých kolegů, mezi moderátory musí fungovat i určitá chemie, aby se vzájemně doplňovali, a na to jsem měla zatím vždycky štěstí. Nemohla bych pracovat s někým, s kým si nerozumím. Divák nebo posluchač by to okamžitě poznal.

A co Vaše kolegyně, je mezi Vámi rivalita? Máte v branži kamarádku?
Mám v branži velmi dobré kamarádky, ať už v rádiu nebo televizi. Rivalita určitě v této branži funguje, ale naštěstí se s ní příliš nesetkávám.

Zjistili jsme, že máte nového koníčka – fotografování. Jaké děláte prozatím pokroky?
Mám za sebou první část kurzu v Megapixelu, kde mi všechno vysvětlují od základních technických informací, jak správně fotoaparát ovládat až po umělecké fotky. Megapixel má nádherné prostory, ve kterých se dá přímo fotit v prostorném ateliéru. Po první části už vím, co je to třeba expoziční čas nebo hloubka ostrosti, mám z toho radost.

Vypadáte skvěle. Jak se udržujete ve formě? Cvičíte?
Přiznám se, že štíhlou postavu jsem spíš zdědila po rodičích, protože jídlo miluju a rozhodně se nijak nešetřím, spíš naopak. Nicméně v posledních letech jsem kvůli pracovnímu vytížení pohyb zanedbávala, což jsem se rozhodla napravit. Chodím pravidelně cvičit na Power Plate a je to super. Baví mě to a výsledky se dostavují velmi rychle.

Odkud znáte svého přítele a jak dlouho jste spolu?
Jsme spolu pátým rokem a poznali jsme se v rádiu.

Vaše svatba byla nádherná, prozradíte nám, kam se chystáte na svatební cestu?
Zatím je vše jen ve fázi plánů, oba nás zaměstnává naplno práce a navíc samotné přípravy na svatbu, tak se zřejmě rozhodneme na poslední chvíli. Ale chtěli bychom nějakou exotiku.

Tento rozhovor je pro portál Drbem.cz, prozradíte nám na sebe nějaký ten DRB?
Drb poslední doby je právě můj nový koníček fotografování, chystám se fotit pár známých osobností z branže a na podzim ve spolupráci s Megapixelem se bude konat menší výstava mých fotografií. A abych nezapomněla, chodím vždycky a všude pozdě, tak doufám, že alespoň na svou první vernisáž fotografií dorazím včas (smích).