Exkluzivní rozhovor: Jsem morbidní Leona, co leze mrtvým na hroby

Oblíbená finalistka česko-slovenské SUPERSTAR Leona Šenková skvěle zpívá a nenechá se jen tak něčím rozhodit. Žádný z drbů, které o ní kolují, ji nedokáže rozhodit. Nedalo nám to a připravili jsme s ní pro Vás exkluzivní rozhovor.

Leono, náš rozhovor je pro portál Drbem.cz, takže pojďme rovnou začít povinnou otázkou, ať ji máš za sebou :-). Drbů o tobě koluje spousta. My bychom ale chtěli slyšet nějaký přímo od tebe. Řekni nám na sebe pořádný nejlépe ještě teplý drb.
Můj "nejteplejší" drb je pochopitelně ten, že jsem morbidní Leona, co leze mrtvým na hroby. K tomu bych podotkla snad jen to, že jsem to nemyslela zle.

Nejsem holka bez úcty. Ráda pomohu dětem, dospělým i starým lidem.

Hřbitovy mě lákaly již od dětství a já mám občas tu touhu hřbitov kreslit nebo si nafotit pár fotek. Je to klidné místo, které skrývá mnoho tajemství. Ale rozhodně nejsem natolik morbidní, abych tam musela být každý den. Já jsem za ty fotky ráda a jsem jaká jsem.

Většina fanoušků tě zná díky soutěži superstar. Co na této soutěži hodnotíš jako největší plus? A co naopak jako mínus?
Na tuto otázku jsem odpověděla opravdu mnohokrát. Pokud má člověk štěstí na lidi okolo, může mu přinést tato soutěž pěknou kariéru. Je to vše o známých kolem sebe, na koho zítra narazíme. Je to o velké dřině. Člověk musí mít jasný cíl, občas si už říkám, že mám málo sil, ale pak když se povede nějaká práce, nebo akce, člověka to zase nakopne a jede dál. Říkám si, že vždy poctivá práce musí být jednou odměněna. Člověku to dá možnost točit CD, klipy, fotit promo fotky, účastnit se různých koncertů různého typu, ale z druhé strany ztrácíte určité soukromí a různé články házet levou, zadní za hlavu.

Koncerty, zpěv, vydávání CD, cestování, škola, máš toho dost. Jak to zvládáš?
Občas, když zkouším nové věci, tak se mi vždy nepovedou. Je to určitě dáno osudem, že se to teď nemá stát. Především to beru tak, že hudbu jsem chtěla dělat, chci jí dělat a snad ji i budu dělat nadále proto do toho dávám vše co mohu a studium je povinná věc. To asi víme všichni. Vzdělání musí být. Takže si bojuji za obě věci, ačkoli hudba bude vždy moji slabostí. Vše člověk musí zvládat, aby měl pak ze sebe radost.

A jak to zvládá přítel?
Jůůůha! Je to velký člověk, myslím srdcem. Dokáže být někdy protivný, ale to jsme snad někdy úplně všichni . V říjnu slavíme pět let od seznámení a už má pro mě prý dárek, který mi pochopitelně nechce říct.

Je rád, že dělám to, co mě baví, že se mi plní můj sen. Protože ví, že jak půjde má kariéra dál, budu i já šťastná. Je to pro mě náboj do těla.

Obdivuji ho, že to zvládá. Občas má pocit, že o mě někdo "nenápadně" jeví zájem nebo mě rovnou začne osahávat, tak se opravdu kolikrát bojím . Tak chápu ho, každý zamilovaný si chrání to své. Já jsem prostě celkově spokojená a jsem ráda, že ho mám.

Od svých 13 let zpíváš pro heavy metalovou skupinu KOMAT jako sólová zpěvačka. Jste dobrá parta? Proč právě heavy metal?
Kluci mi dali mnoho zkušeností. To je pravda. Naučila jsem se komunikovat s lidmi, nebát se svého projevu a spousty dalších věcí. Někdy jsme byli dobrá parta. Každopádně se to mým přelomem v soutěži sklouzlo a odešla jsem. Od té doby se semnou kluci nekontaktují a já o nich nevím nic. Nejsme ve spojení. Ono to v podstatě tak i v té kapele chodilo, že každý kdo odešel byl za černou ovečku. Styl se mi moc líbil. Zpěv jsem si velice užívala, protože to bylo něco jiného. Energického!

Prostě tato tvrdá hudba je pro mě tou nejbližší a škoda, že u nás v republice nemá už takové možnosti co kdysi.

A ty sama, co ráda posloucháš? Jaké skupiny nebo sólisty? Máš mezi nimi nějaký vzor?
Jak už jsem již zmínila, tak je to heavy metal, rock nebo punk. V tomto hudebním stylu mě neurazí nic. Dnešní muzika mě moc neoslovila. K tomu si cestičku bohužel nenajdu. Obdivuji i klasiku, nebo staré pop rockové hity. Z českých dam je pro mě výborná Věra Špinarová obdivuji i Lucku Bílou, ale nejvíce s Arakainem, to jí sluší nejvíc. Z Německa mám za vzor Doru Pesch. Kapely snad nebudu zmiňovat, protože by asi nevystačila stránka .

Každopádně tento styl je mé druhé "já".

Leono a co tvé písničky, kdo ti píše texty? Jsi autorkou některých?
Moje písničky byli napsány Jimim Cimbalou. Dodnes je to pro mě CD s velkým respektem. Každá píseň má své kouzlo a celé CD bylo vytvořeno s jiným nádechem, aby si každý posluchač našel to své. Dnes se pokouším s kapelou psát texty sama. Ono se to jednou v té hlavě uspořádá a bude to snad lepší a lepší . Proč nezkusit zapojit své myšlenky a psát si texty ze svého srdce. To posluchač kolikrát ocení víc. Teď 25.8. jdeme natáčet novinku Hvězda večírků, už se moc těším, co z toho vytáhnu .

Máš nějaké životní krédo, kterým se řídíš?
Já chci dosáhnout svých cílů, takže člověk musí bojovat, aby jednou vyhrál.

Co plánuješ do budoucna?
Budoucnost je nejistá . Děkuji mému manažerovi Petru Podhájeckému za práci, kterou se mnou má . Máme spousty otevřených věcí. Nechci hovořit dopředu. Každopádně stále něco dělám a chceme si teď obnovit repertoár. Takže jsme rádi, když si najdeme čas a dáme do kupy nové tóny. Jinak více a průběžně se mohou fanoušci dozvědět na mé fb síti Leona Šenková.

Děkujeme za rozhovor.

Hřbitov je klidné místo, které skrývá mnoho tajemství
Hřbitov je klidné místo, které skrývá mnoho tajemství
Nemyslím si, že je pro všechny jednoduché být středem pozornosti
Nemyslím si, že je pro všechny jednoduché být středem pozornosti
Nejbáječnějším stvořením, co může být jsou děti. Neposkvrněny dnešní dobou, čistí v srdíčku a upřímní.
Nejbáječnějším stvořením, co může být jsou děti. Neposkvrněny dnešní dobou, čistí v srdíčku a upřímní.