Monika s trenérem Vítkem
Monika s trenérem Vítkem
Foto: Power Plate

Monika Marešová rehabilituje koleno pomocí vibrací

Monika Marešová rehabilituje své bolavé koleno. Profesionální trenér moderátorce doporučil vibrační plošinu Power Plate, na které ji pomáhá zbavit se bolesti po zranění. Cvičební stroj si Monika chválí také proto, že je časově nenáročný.

Ačkoliv je Monika Marešová téměř dva roky po operaci kolene, které si zranila při lyžování, stále ji trápí bolesti. Po operaci má sníženou hybnost, nemůže koleno plně natáhnout ani plně pokrčit. Proto se sama snaží noze celkově ulevovat a to se později může projevit i v problémech se zády a aby se tomu předešlo, je důležité pravidelně a správně cvičit a zařazovat především cvičení pro stabilizaci kolene na nestabilních plošinách. Proto se na doporučení trenéra rozhodla rehabilitovat na vibrační plošině Power Plate.

„Na stroji Power Plate cvičím už pár měsíců a nejen, že mi pomáhá k lepší stabilitě křížového vazu, ale také mi skvěle zpevnil postavu. Můj trenér Vítek dokáže člověka motivovat a musím uznat, že jsem nikdy tak dlouho jako s ním pravidelně u cvičení nevydržela“, říká Monika Marešová.

Známý trenér osobností Vít Živný s Monikou trénuje dvakrát až třikrát týdně. „Opravdu se snaží a výsledky jsou vidět. Co se týká kolene, tak stabilita při tréninku je již poměrně dobrá, říká trenér. Monika nemá času nazbyt a musí se starat o své dva syny, tak i v tomto ohledu ji Power Plate vyhovuje, protože je časově nenáročný, stačí cvičit dvacet až třicet minut dvakrát nebo třikrát týdně.

Trénink na Power Plate je vhodný po operaci kolene

Ze studie, která byla provedena na Tehran University of Medical Science v Íránu bylo prokázáno následující. Zlepšení posturální stability křížového vazu u osob využívajících Power Plate® byla znatelně lepší než u skupiny, která prováděla běžná posilovací cvičení. Na Power Plate® bylo dosaženo lepších výsledků ve velmi krátkém čase.

Jaké to asi je, udržet balanc na Power Plate?
Jaké to asi je, udržet balanc na Power Plate?
Foto: Power Plate