Nebydlíte trendy? Bydlete tak v roce 2014!

Stejně jako módní trendy nejsou ani trendy v bydlení neměnné. Nové přicházejí a staré odcházejí, aby se znovu vrátily, a v lehce pozměněné podobě staly novými. Je na Vás tempo tohoto koloběhu příliš rychlé? Nic si z toho nedělejte, v souladu s nejnovějšími trendy nežije většina českých celebrit. Právě do jejich interiérů jsme nahlédli, abychom zjistili, do jaké míry se stíhají přizpůsobovat.

Jaké vlastně byly trendy v bydlení 2013?

Rok 2013 se držel zásady, že méně znamená více a nejvíce přál strohým interiérům a neutrálním barvám. Výjimku tvořila královská modř, mimochodem barva roku 2013, se kterou však bytoví designéři zacházeli velmi opatrně, a použili ji především na doplňky. Jako kontrast ke střízlivějšímu designu rostla touha včlenit do bydlení luxusní prvky. Když jsme odhrnuli pomyslné rolety a nahlédli do bytů známých celebrit, našli jsme v nich vysoké postele a také designové spotřebiče. S doplňky si české celebrity příliš hlavu nelámou, každý má doma jednoduše to, co se mu líbí. Takže pokud máte doma úplně jiné doplňky, než vidíte v lifestylových magazínech, určitě se tím netrapte. Je tu však i trend, který většina známých a slavných respektuje, a to obliba nábytku z masivního dřeva.

A jaké budou trendy v bydlení 2014?

A jak to bude po Silvestru? Co se použití materiálů týče, nastávající rok žádnou velkou změnu nepřinese. V popředí zůstanou přírodní materiály, jako je dřevo a jeho alternativy, ratan či bambus. Trendy nadále budou kombinace více materiálů, místo skla s kovem se však více uplatní spojení kovu a plastu. Strohé minimalistické interiéry podle designérů čeká oživení. Objeví se v nich více dekorativních prvků, které dodají bydlení přátelštější tvář. A jaký odstín nahradí dobrou modrou? Překvapivě také modrá. Ovšem ne královsky, ale nebesky. Trendy v bydlení 2014 už znáte, takže pokud nebydlíte trendy a chcete to napřesrok napravit, můžete začít.