Přestřižení pásky
Přestřižení pásky
Foto: MISSHA

Tereza Fajksová i přes obavy z nákazy horečkou Dengue otevřela první prodejnu luxusní kosmetiky

První česká vítězka celosvětové soutěže krásy Miss Earth 2012 Tereza Fajksová (24) je od své výhry v soutěži doslova na roztrhání.

Každý měsíc zavítá do několika cizokrajných míst, kde jako velvyslankyně pro životní prostředí jedná s vládními představiteli o možnostech ochrany přírody, a to se jí málem stalo osudným.

Časté přelety, časový posun, náročná práce a cizokrajný hmyz přivedly českou krásku k obavám nákazy ze smrtelné nemoci.

Ve svém nabitém programu si našla čas zavítat do svého rodného Brna, kde společně s taktéž brněnskou rodačkou zpěvačkou Monikou Bagárovou otevírala první prodejnu luxusní jihokorejské kosmetické značky Missha v Evropě. „Teď odlétám do Ghany, pak se chystám do dalších afrických zemí. Přelety jsou docela náročné.

Nedávno jsem skončila se čtyřicítkami horečkami a měla příznaky horečky Dengue, musím říct, že jsem se opravdu bála. Naštěstí se to ale nepotvrdilo, antibiotika i antimalarika zabírají,“

prozradila usměvavá Tereza, která své poslání bere vážně a tak se sama vrhá do sázení stromků, čištění řek a dalších ochranářských aktivit.

Od vítězství v nadnárodní soutěži se její život od základů změnil. Ale v České republice je doma a tady téměř žádné změny nezaznamenala. „Je sice pravda, že mě na ulici lidé poznávají, jsou strašně milí a stále mi gratulují. Velký rozdíl nastane, když na pražském letišti nasednu do letadla a odlétám za svými královskými povinnostmi. Při příletu na mě vždy čekají bodyguardi, několik delegátů, jezdím limuzínou s houkačkama a podobné vymoženosti. Pak zase přistanu zpátky v Praze, sednu na metro a pak autobusem do Brna jako normální člověk,“ smála se Tereza.

Slavnostní otevření prvního obchodu v Evropě
Slavnostní otevření prvního obchodu v Evropě
Foto: MISSHA
Tereza Fajksová
Tereza Fajksová
Foto: MISSHA
Všechny produkty se musí vyzkoušet
Všechny produkty se musí vyzkoušet
Foto: MISSHA